Na zaobstaranie určitej nehnuteľnosti alebo jej prestavbu treba väčšiu sumu peňazí, ktoré nie každý z nás má v dostatočnom množstve. Práve preto patrí tzv. pôžička zo stavebného sporenia k najviac využívaným pôžičkám v tomto obore.

Na Slovensku je stavebné sporenie veľmi obľúbené, pretože každý zákazník danej stavebnej sporiteľne môže požiadať o pôžičku zo stavebného sporenia. Tento druh pôžičky poskytuje sporiteľňa, u ktorej šporenie prebiehalo. Pôžičky zo stavebného sporenia sú zúročené pomerne malým úrokom, ktorý sa pohybuje okolo 4%. Pre udelenie úveru je však nutné splniť tri základné podmienky. Sporiť minimálne dva roky, mať nasporené aspoň 40% z požadovanej sumy a ako posledné dosiahnuť danú výšku tzv. hodnotiaceho čísla. Ak nespĺňate všetky 3 podmienky, i tak máte šancu získať peniaze v podobe medzi-úveru. No na ten sa však vzťahuje vyšší úrok. V prípade, že nemôžete zohnať ručiteľa, postačí ak budete ručiť kupovanou alebo inou nehnuteľnosťou. Veľkou výhodou je, že na kúpu Vášho nového domčeka môžete získať až niekoľko desiatok tisíc eur.

Prosím nepíšte do komentárov žiadosti o pôžičku - táto stránka je len informačná a teda neposkytujeme žiadne úvery. Skúste si pridať dopyt na pôžičku tu

Komentáre sú uzavreté.